שאלת הדמוגרפיה והנוער היהודי

שאלת הדמוגרפיה הפלשתינאית הושמעה שנים כמו מנטרה דמיונית מאיימת שמתבררת עתה כדמיון כוזב.

עקב קשיים כלכליים מתמשכים וללא שיפור צפוי באופק הנראה לעין, נוטשים פלשתינאים רבים את הארץ, בפרט מקרב השכבה המשכילה, ומהגרים למערב.

שינויים תרבותיים וכלכליים שאינם פוסחים על אוכלוסייה זו, השכלה ועלייה ברמת החיים של ציבור האקדמאים, הביאו לצמצום משמעותי בפריון הרחם הפלשתינאית.

מאידך, בקרב האוכלוסייה היהודית קיימת עלייה מתמדת בגידול הטבעי, ורבים נוטים יותר ויותר לאמץ את גישת חז"ל: "היו לו בנים בילדותו – יהיו לו בנים בזקנותו".

יתירה מכך, ערכים לאומיים יהודיים שהיו מנת חלקם רק של קומץ אנשים שסבבו את הרב קוק זצ"ל, הפכו ברבות השנים לפופולאריים יותר ויותר, וחדרו אט – אט לשדרות רחבות בציבור.

הנוער המתחנך על ברכי האמונה והשורשים היהודיים גדל כיהודי גאה במולדתו, ואינו שש לכוף ראשו כאגמון לפני ההגמון או הפריץ הגוי. ממש כמו מרדכי שלא כרע ולא השתחווה להמן, כדברי המדרש: "בנימין אבי במעי אמו היה ולא השתחווה ואני בן בנו שנאמר איש ימיני, וכשם שלא כרע אבי כך אני איני כורע ולא משתחוה".

לעומת שאר בני יעקב שנולדו בגלות, והגלות הפכה חלק בלתי נפרד מהם, בנימין נולד בארץ ישראל והעצמאות והגאווה הלאומית הייתה חלק בלתי נפרד מאישיותו.

נוער שיודע שזכותו ובעלותו על הארץ יונקת את כוחה מהתנ"ך ושיודע להכיר שאין העם היהודי פלש וגזל את הארץ הזאת, אלא שב למולדתו כדברי ההבטחה האלוקית, הוא הנוער שממנו צפויה לצאת הנהגה בריאה וראויה.

תפקידם של אנשי הרוח ואנשי החינוך להמשיך ולהפיח רוח של אמונה וערכים הן במובן האישי והן במובן הציבורי הלאומי.

* פורסם בערוץ 7 :
http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/6697

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *